profil foto

O Wandal Production

V rokoch 1996-1997 pracovala ako zástupca vedúceho produkcie na výrobe 40. dielov pôvodného televízneho seriálu pre TV Markíza „Silvánovci“ a v roku 1998 odišla na pol roka do Zimbabwe, kde robila zástupcu vedúceho produkcie pri nakrúcaní celovečerného filmu Dušana Rapoša „Fontána pre Zuzanu 3“. Po návrate z Afriky začala v roku 1999 pracovať v Rádiu Twist ako asistentka a neskôr zástupkyňa výkonného riaditeľa, odkiaľ v roku 2001 odišla do Divadla Nová scéna na post štatutárneho zástupcu.

V roku 2002 ju menoval minister kultúry SR Milan Kňažko do funkcie generálnej riaditeľky Divadla Nová scéna a v tejto funkcii zotrvala až do roku 2006. V tomto období Nová scéna zaznamenala rekordnú návštevnosť,najvyššie tržby vo svojej histórii a v prieskumoch Ministerstva kultúry dopadla ako najefektívnejšie riadené a fungujúce divadlo na Slovensku. Pod Hrycovej vedením Nová scéna uviedla tituly ako „Klietka bláznov“, „Vlasy“, „Kleopatra“, Donaha!“, „Na skle maľované“, „Hello, Dolly!“ alebo „Neberte nám princeznú“.

V roku 2008 Wanda Hrycová prináša pod hlavičkou svojej spoločnosti Wandal Production slovenskému divákovi muzikálový „smash hit“, ktorý v uplynulých rokoch zachvátil celý svet a v súčasnosti sa uvádza vo viac ako tridsiatich krajinách sveta: Producenti. V roku 2013 Wanda Adamík Hrycová sa producentsky podielala na veľkofilme Colette, ktorý mal  12. septembra 2013 premiéru v našich kinách.

Comments are closed.