O Wandal Production

WANDA ADAMÍK HRYCOVÁ

Producentka

WANDAL PRODUCTION

Spoločnosť Wandal Production, s.r.o. bola založená v roku 2007. Wanda Adamik Hrycová, majiteľka spoločnosti, má viac ako 20-ročné skúsenosti s televíznou, filmovou a divadelnou produkciou, produkovala 14 svetovo známych divadelných muzikálov (Hello, Dolly, The Birdcage, HAIR, Hamlet, Cleopatra, atď.), veľké televízne programy (Pop Idol, The Voice, Strictly Come Dancing), televízne beletrie a televízne zábavné programy.

Spoločnosť Wandal Production sa zameriava hlavne na produkciu hraných filmov a televíznych seriálov. Ako menšinoví koproducenti sa tiež zúčastňujeme na veľmi príťažlivých medzinárodných projektoch.

Wanda absolvovala VŠMU v roku 2001, odbor televízna a filmová produkcia. V rokoch 2001-2006 pôsobila ako generálna riaditeľka v divadle Nová scéna, najväčšom hudobnom divadle na Slovensku. V roku 2008 produkovala ako súkromná producentka muzikál „Producenti“ pod značkou Wandal Production. Šou videlo takmer 25 000 divákov. V rokoch 2010 – 2012 pracovala ako generálna riaditeľka v produkčnej spoločnosti MediaPro Entertainment Slovakia, ktorá produkovala celý lokálny obsah pre TV Markíza. Z televízie odišla, aby porodila svojich troch synov. Počas materskej dovolenky produkovala dva filmy – drámu z druhej svetovej vojny „COLETTE“, r. Milan Cieslar a kriminálny triler „ČIARA“ (SK / UA, r. Peter Bebjak). ČIARA mala premiéru v hlavnej súťaži KVIFF 2017, kde režisér Bebjak získal cenu za najlepšiu réžiu. Film získal mnoho festivalových ocenení po celom svete a taktiež 6 ocenení „Slnko v sieti“ (Slovenské národné filmové ceny). Stal sa tiež najúspešnejším slovenským filmom v histórii krajiny s viac ako 330 000 divákmi a získal viac ako 1,7 milióna EUR. V roku 2018 bola Wanda zvolená za prezidentku Slovenskej filmovej a televíznej akadémie. Wanda je absolventkou programu EAVE.

Na jar roku 2021 odpremiérovala historický televízny seriál SLOVANIA, ktorý vznikol v slovensko-ukrajinskej koprodukcii pre TV JOJ. V lete 2021 bol do slovenských kín uvedený ďalší film, ktorý vznikol pod záštitou spoločnosti Wandal Production ZNÁMI NEZNÁMI, ktorý je adaptáciou svetoznámeho originálu Perfetti Sconosciuti. Tento film sa stal na Slovensku najnavštevovanejším slovenským filmom v roku 2021. Aktuálne spoločnosť vyvíja film DUBČEK, historickú drámu z hokejového prostredia S ĽADOM V SRDCI a historickú televíznu minu-sériu podľa rovnomennej knižnej predlohy TRI BREHY DUNAJA.

PROJEKTY VO VÝVOJI
HRDOBA – celovečerný dokument
S ĽADOM V SRDCI – historická dráma
TRI BREHY DUNAJA – miniséria
DUBČEK – historická dráma

DOKONČENÉ PROJEKTY
SLOVANIA – historický seriál (premiéra 10.03.2021)
ZNÁMI NEZNÁMI – komédia (premiéra 04.09.2021)
PREDTUCHY – dráma (premiéra 6.09.2021)

MÔJ NEZNÁMY VOJAK (2018) – dokument
ČIARA (2017) – krimi thriller
COLETTE (2013) – dráma