O Wandal Production

WANDA ADAMÍK HRYCOVÁ

Producentka

WANDAL PRODUCTION

Spoločnosť Wandal Production, s.r.o. bola založená v roku 2007. Wanda Adamik Hrycová, majiteľka spoločnosti, má viac ako 20-ročné skúsenosti s televíznou, filmovou a divadelnou produkciou, produkovala 14 svetovo známych divadelných muzikálov (Hello, Dolly, The Birdcage, HAIR, Hamlet, Cleopatra, atď.), veľké televízne programy (Pop Idol, The Voice, Strictly Come Dancing), televízne beletrie a televízne zábavné programy.

Spoločnosť Wandal Production sa zameriava hlavne na produkciu hraných filmov a televízií. Ako menšinoví koproducenti sa tiež zúčastňujeme na veľmi príťažlivých medzinárodných projektoch.

Wanda absolvovala VŠMU v roku 2001, odbor televízna a filmová produkcia. V rokoch 2001-2006 pôsobila ako generálna riaditeľka v divadle Nová scéna, najväčšom hudobnom divadle na Slovensku. V roku 2008 produkovala ako súkromná producentka muzikál „Producenti“ pod značkou Wandal Production. Šou videlo takmer 25 000 divákov. V rokoch 2010 – 2012 pracovala ako generálna riaditeľka v produkčnej spoločnosti MediaPro Entertainment Slovakia, ktorá produkovala celý lokálny obsah pre TV Markíza. Z televízie odišla, aby porodila svojich troch synov a počas materskej dovolenky produkovala dva filmy – drámu z druhej svetovej vojny „COLETTE“, r. Milan Cieslar a kriminálny triler „THE LINE“ (SK / UA, r. Peter Bebjak). THE LINE mal premiéru v hlavnej súťaži KVIFF 2017, kde Bebjak získal cenu za najlepšiu réžiu, film získal mnoho festivalových ocenení po celom svete a získal 6 ocenení „Slnko v síti“ (Slovenské národné filmové ceny). Stal sa tiež najúspešnejším slovenským filmom v histórii krajiny s viac ako 330 000 divákmi a získal viac ako 1,7 milióna EUR. V roku 2018 bola Wanda zvolená za prezidentku Slovenskej filmovej a televíznej akadémie. Wanda je absolventkou programu EAVE.

V súčasnosti očakáva premiéru historického televízneho seriálu SLOVANIA, ktorý vznikol v slovensko-ukrajinskej koprodukcii pre TV JOJ. V lete sa jej podarilo nakrútit film ZNÁMI NEZNÁMI, ktorý je adaptáciou svetoznámeho originálu Perfetti Sconosciuti. Premiéra filmu je plánovaná na rok 2021.

PROJEKTY VO VÝVOJI
HRDOBA – celovečerný dokument
S ĽADOM V SRDCI – historická dráma
TRI BREHY DUNAJA – miniséria

DOKONČENÉ PROJEKTY
SLOVANIA – historický seriál (premiéra 10.03.2021)
ZNÁMI NEZNÁMI – sladko horká komédia (premiéra 04.09.2021)
PREDTUCHY – dráma (premiéra 6.09.2021)

MÔJ NEZNÁMY VOJAK (2018) – dokument
ČIARA (2017) – krimi thriller
COLETTE (2013) – dráma